Marki

Eko produkty czy naprawdę warto?

Wybierając eko produkty tworzymy Świat, w którym ważny  jest  Człowiek, a nie interesy korporacji, Świat w którym bioróżnorodność, troska o nasza planetę, o to by żyć w przyjaznym, nieskażonym środowisku jest  naprawdę istotne. Produkty ekologiczne nie zawierają sztucznych konserwantów i barwników, substancji pochodzenia petrochemicznego i nie są testowane na zwierzętach. Pomagają wiec dokonywać naturalnych wyborów, które są przyjazne dla Ziemi, ludzi i wszelkich stworzeń na Niej żyjących.

Kupując np. ekologiczne środki czystości przyczyniasz się do tego, że nasza planeta  nie jest zanieczyszczana tym wszystkim co z reguły pozostaje po konwencjonalnych środkach czystości,  a co następnie trafia do gleby, wody i powietrza.  Od razu odczuwamy też różnicę, gdy nie wdychamy sztucznych  aromatów, czy też” identycznych z naturalnymi”, a rzeczywiście czujemy naturalne olejki eteryczne. Pamiętam,  gdy zaczęłam używać  ekologicznych środków do prania-nagle stal  się „cud”. Po nałożeniu upranego ubrania nie swędziała mnie już skóra na całym ciele.

Albo np. kwestia nadmiernego wypadania włosów - kiedyś  bywało ich na szczotce baaardzo dużo po każdym myciu i nie pomagały żadne „cud mikstury”. Myślałam ze tak już będzie zawsze. Ale po  miesiącu  używania  szamponu ekologicznego, problem który istniał  od lat wielu po prostu znikł.

I takie przykłady można by mnożyć w nieskończoność. Jedno na pewno jest ważne:  To nasze jako konsumentów wybory tworzą świat w którym żyjemy i od naszych wyborów zależy czy będzie on pięknym i przyjaznym miejscem czy skażoną pustynią…


Strona głównaStrona główna